Logo

2012

Tegoroczne sierpniowe imprezy przeszły już do historii. W sobotni i niedzielny wieczór (11-12 sierpnia) mieszkańcy naszej gminy i przyjezdni goście bawili się na Spotkaniach Rodzinnych w Państwie Jarocin. W pierwszym dniu imprezy na scenie plenerowej obok zalewu pojawiły się dziewczęta z zespołu wokalnego z Jarocina, prowadzonego przez panią Kasię Pliszkę, zespół Mr. Pollack, gwiazda wieczoru - zespół RHplus i zespół „TEX”, który poprowadził zabawę taneczną. W sobotę odbył się także pokaz pierwszej pomocy Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. W niedzielę program Spotkań Rodzinnych rozpoczął się grami i zabawą dla najmłodszych. Na scenie zagościł Waldemar Wywrocki ze specjalnym programem dla dzieci. Po atrakcjach dla dzieci przyszedł czas na występ zespołu Lombard, który bawił publiczność znanymi i lubianymi przebojami. W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru wstąpił kabaret „Na Opak” z Przyszowa i energetyczny zespół Baflo. Mieszkańcy naszej gminy byli świadkami wyjątkowego wydarzenia, jako, że na jednej scenie wystąpił zespół Lombard i jego dawna, charyzmatyczna wokalistka Małgorzata Ostrowska. Jak dowiedzieli się organizatorzy, ostatnio oba zespoły spotkały się aż trzynaście lat temu. Małgorzata Ostrowska, jak przystało na gwiazdę dużego formatu, dała fantastyczny występ razem ze swoim zespołem. Po koncercie gwiazdy wieczoru widzowie mogli podziwiać pokaz ogniowy, przygotowany w ramach projektu: ISKRA MARZEŃ, zaprezentowany przez grupę wspaniałych wolontariuszy z Rzeszowa. Na koniec imprezy mieszkańcy do późna bawili się na zabawie tanecznej pod gołym niebem. Imprezą towarzyszącą Spotkaniom Rodzinnym w Państwie Jarocin była sobotnia wyprawa rowerowa na Porytowe Wzgórze, współorganizowana przez gospodarstwo agroturystyczne Państwa Żaków z Jarocina -„Agroturystykę u Małgosi”. Uczestnicy imprezy mogli oglądać wystawę rękodzieła, korzystać z atrakcji oferowanych przez wesołe miasteczko, do dyspozycji mieli również liczne stoiska gastronomiczne. Mimo, że pogoda podczas imprezowego weekendu płatała figle, nie zabrakło zadowolonej publiczności, która bawiła się do samego końca.

 

Galeria Zdjęć:

W południe 12 sierpnia 2012 r. na terenie rekreacyjnym w pobliżu zalewu w Jarocinie zrobiło się wyjątkowo kolorowo za sprawą barwnych strojów ludowych zaproszonych kapel i zespołów śpiewaczych a także pięknie ustrojonych stoisk promujących lokalne jadło. W niedzielę odbył się bowiem PIKNIK TURYSTYCZNO – KULINARNY W PAŃSTWIE JAROCIN, organizowany w ramach projektu dofinansowanego w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla Małych Projektów, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na scenie plenerowej w Jarocinie gościliśmy Kapelę „Jeżowianie” z Jeżowego, „Niżańską Kapelę” z Niska, Kapelę Flisacką, działającą przy GCK w Ulanowie, zespół reprezentacyjny gminy Jarocin oraz Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”, działający przy KDK Arka w Racławicach. Przybyli na piknik mogli kosztować pyszności na stoiskach kulinarnych przygotowanych przez panie ze Zdziar, Majdanu Golczańskiego, Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa, Krzeszowa Górnego, Jeżowego, Sierakowa i Kopek. Stoisko promujące gminę Jarocin przygotowały dziewczęta z Koła Młodych Gospodyń Gminy Jarocin, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie.

 

Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin i Piknik Turystyczno – Kulinarny w Państwie Jarocin, to nie jedyne imprezy, których byliśmy świadkami w sierpniu. Trzecią imprezą był I JAROCIŃSKI PIKNIK HISTORYCZNY, zorganizowany w środę, 15 sierpnia 2012 r. Piknik został zorganizowany w ramach projektu pod nazwą „I Jarociński Piknik Historyczny – pomysł na integrację mieszkańców i promocję walorów obszary gminy Jarocin”, dofinansowanego w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla Małych Projektów, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Najistotniejszym elementem Pikniku były Biegi Zwycięstwa nad bolszewikami „Goń bolszewika, goń” imienia kawalerów orderu Virtuti Militari Jana Kozioła i Sebastiana Małka. Biegom towarzyszył konkurs pieśni patriotycznych, konkurs wiedzy historycznej z okresu wojny polsko-bolszewickiej, rozgrywki edukacyjne w gry planszowe, można także było zobaczyć prezentację multimedialną poświęconą tematyce wojny z tego okresu.

Poniżej przedstawiamy wyniki Biegu Zwycięstwa, konkursu pieśni patriotycznych, konkursu wiedzy historycznej i rozgrywek edukacyjnych.

Biegi Zwycięstwa nad bolszewikami

Szczegółowe wyniki biegu głównego od Pana Anderzeja Siwka.


Bieg na 400 m dziewcząt rocznik 2003 i młodsze
1. Dagmara Janiszewska
2. Marika Siembida
3. Aleksandra Stępień

Bieg na 400 m chłopców rocznik 2003 i młodsi
1. Mateusz Pawłowski
2. Adrian Senderek
3. Błażej Bieńko

Bieg na 800 m dziewcząt roczniki 2002/2001
1. Karolina Gromada
2. Wiktoria Gromada
3. Weronika Litwinek

Bieg na 800 m chłopców roczniki 2002/2001
1. Dawid Siembida
2. Kamil Dziewa
3. Konrad Tomecki

Bieg na 800 m dziewcząt roczniki 2000/1999
1. Natalia Pawłowska
2. Roksana Tomecka
3. Barbara Rybowska

Bieg na 800 m chłopców roczniki 2000/1999
1. Albert Chudy
2. Marcin Podpora
3. Gabriel Lisowski

Bieg na 800 m dziewcząt roczniki 1998/1997
1. Agnieszka Filipowska
2. Monika Filipowska
3. Maja Dyoniziak

Bieg na 800 m chłopców roczniki 1998/1997
1. Hubert Moskal
2. Paweł Karkut

Bieg na 800 m dziewcząt roczniki 1996/1995
1. Diana Stępniewska

Bieg na 800 m chłopców roczniki 1996/1995
1. Krystian Kierepka

Bieg główny kobiet – 5000 m – kategoria OPEN
1. Beata Biernat
2. Lidia Pytel
3. Teresa Łach
4. Katarzyna Michalska
5. Lucyna Serafin
6. Róża Sobiło

Bieg główny mężczyzn – 5 000 m – kategoria OPEN
1. Jacek Żądło
2. Michał Wojciechowski
3. Rafał Czarnecki
4. Andrzej Cisek
5. Marek Wołoszyn
6. Bogdan Karkut

Poszczególne kategorie biegu głównego mężczyzn:
kategoria I
1. Krzysztof Tamborski
2. Piotr Wołoszyn
3. Tomasz Młynarski

kategoria II
1. Norbert Łojek
2. Damian Kierepka
3. Grzegorz Tamborski

kategoria III
1. Grzegorz Fedak
2. Sławomir Niedziela
3. Gabriel Niemirowski

kategoria IV
1. Sylwester Dudek
2. Leszek Kuźniar
3. Andrzej Tomczyk

kategoria V
1. Andrzej Augustyn
2. Stanisław Młynarski
3. Zdzisław Haszto

kategoria VI
1. Adam Szajda
2. Andrzej Witkowski
3. Zenon Gromada

kategoria VII
1. Zbigniew Paszkiewicz

Najmłodszy uczestnik biegów – Miłosz Lach 3 latka

Najstarszy uczestnik biegów – Zbigniew Paszkiewicz 81 lat

Konkurs wiedzy historycznej z okresu wojny polsko-bolszewickiej
1. Zbigniew Paszkiewicz
2. Stanisław Młynarski
3. Zenon Gromada
3. Leszek Kuźniar

Konkurs pieśni patriotycznej
1. Klaudia Kłyza
2. Monika Smutek
3. Anna Martyna

Rozgrywki edukacyjne
- Konrad Tomecki
- Paweł Karkut
- Łukasz Zając
- Dec Urszula
- Eryk Sądej
- Dominika Wołoszyn
- Agnieszka Zaniewska
- Olimpia Węglińska
- Damian Sokal
- Julia Dąbrowska

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.